Eelimi kiriku tornikiivri ja risti paigaldus

Kirik koos paigaldatud torniga2. Augustil 2014 sai taas Eelimi kirik tagasi omale tornikiivri ja risti. Sündmuse kajastamiseks saatsime välja alljärgneva pressiteate:

Laupäeval paigaldatakse Tallinna Eelimi kirikule tornikiiver ja rist.

Laupäeval, 2. Augustil kell 10.00, aadressil Tatari tn. 52 toimub Tallinna Eelimi nelipüha kiriku tornikiivri ja risti taas paika tõstmine ja sisse õnnistamine. Eelimi kiriku pastori Olius Thaling sõnul on koguduse jaoks antud sündmus oluline samm hoone valmimisel. Kui senini ei seostanud paljud möödujad omanäolist hoonet Jumala teenimisega, siis paigaldatav rist ja torn tunnistavad selgelt, et tegu on kirikuga. Pastor Thaling selgitab, et kuigi torn saab kaunis, siis selle tippu ehtima jääv rist omab põhilist tähendust, mis kõneleb kristliku usu alusest.

Algselt nimetatud Tallinna Vaba Evangeeliumi Kogudus pühakoda valmis 1930. aastal ning sai nime Elim. Hoones oli koos rõdudega 750 istekohta. Esimese vabariigi lõpuaastateks oli koguduse töö kasvanud ning liikmeid üle 1300. Eelimi kirik suleti nõukogude võimu poolt 1950. aasta sügisel ja liideti koos kuue teise Tallinna kogudusega Oleviste koguduseks. Natsionaliseerimise tulemusel eemaldati kirikult ka torn ja rist.

1993. aastal Eelimi kogudus taasasutati endiste liikmete poolt. Saadi tagasi ka oma kirik, mis oli tolleks ajaks ümber ehitatud korterelamuks. Alles 2002. aasta kevadel lahkus viimane sundüürnik hoonest. Alustati pühakoja renoveerimistöödega algse ruumilahenduse taastamiseks, kuid 17. oktoobril 2002. aastal toimus ulatuslik põleng, mille põhjuseks ilmselt kuritahtlik süütamine.

Tänaseks on ülesehitustööd lõpusirgel, mille krooniks saab 2.augustil asetatud omale kohale torn koos ristiga.

Torni valmimine sai teoks tänu Tallinna linna 10 000 € toetusele ja paljudele vabatahtlikele annetajatele. Täname südamest kõiki, kes on abikäe sirutanud.

Üritust oli kohapeale tulnud jäädvustama Postimehe ajakirjanik ja fotograaf Martin Ilustrumm.

Link Postimehe galeriile: http://tallinncity.postimees.ee/2875653/3247851